Derin Sondaj Nedir?

Derin sondaj nedir? Aslında keson kuyulardan daha derin olduğu için su sondajlarının metrajı daha fazla olduğu için denilir. su sondajı en az 50 en çok ise 900 metre ye kadar delinebilir. havalı sondaj sistemi ile tek kompresörlü olarak 500 metreye kadar, 500 metreden sonra kollektörlü sistemle çift kompresör bağlanarak 900 metreye kadar deline bilir. Sulu sistem derin su sondajı açmak isterseniz 900 metreyi uzun sürede maliyetleri düşük şekilde açabilirsiniz. sondaj açma fiyatları derinliğe göre değişiklik gösterir. sondaj açma maliyeti sisteme göre farklılık gösterir, havalı sondaj açma yada sulu sondaj açtırmak isterseniz fiyatlar değişkendir. Derinlik arttıkça maliyetlerinde arttığının göz önünde bulundurmanız gerekir. derinlik arttıkça fiyat ların artmasının sebebi ise yakıt maliyetinin artması, sondaj borusu çekiçi veya matkapların sürekli aşınması sondaj techiz borusunun kalınlığının artması ve işçiliğin uzaması sondaj fiyatı nı etkileyen unsurlardır.

Derinliğin armasıyla dalgıç pompa, dalgıç motor ve ekipmanlarının da fiyatı artmaktadır. bunun sebebi ise içine inen enerji kablosunun metresi artması, boruların metresi ve dalgıç motor pompa 3 hp, 4hp, 5hp, 7,5hp ve 10hp ye kadar artmasıdır.

 

Elle açma kuyu? Derin Sondaj?

Elle açma kuyular en fazla 30 metreye kadar geniş çapta olabilir, ve açma yöntemi itibari ile çok riskli bir işlemdir. insanlar kazı yaparken malzemenin yukarı çekilmesi çok tehlike arz edip kaçacak noktalarının olmamasından dolayı verim, alınamaz ve risk hat safadadır. aniden su baskını olması halinde aniden kuyudan çıkamazlar buda ölümlere sebep olur. Derin sondaj ise tamamen otomatik makinalar ile riski minimuma indirir ve insan işçiliğini %90 oranında azaltır. işletme maliyetlerini düşürür. verimi %70 daha fazladır. derin su sondajlarında risk sadece ekipmanların kuyuda kalabilme ihtimalidir. su sondajı açmak maliyeti ile keson kuyu açma maliyeti arasındaki fark 600-700 TL dir.

istanbul sondaj, çatalca sondaj, silivri sondaj, sondaj firmaları hakkında daha fazla bilgi için sitemizde vakit geçirin..

Dalgıç Motor Pompa Seçimi Nasıl Yapılır?

 

BİZİM SONDAJ BLOG

Su sondajında kalite ve güvenin sözde değil, işte lider firmayız!