Tarihçe

1964 - Bu yıllarda kurucumuz üstad Arslan EFEK'in yeteneğinin keşfedilmesiyle başlayan seruvende ergeneli olarak bilinen şebeke suyu, ayaklı depo, su isale hatları yapan firmaya taşeronluk yaparak başladı, ilk uyguladığı proje olan konya/ılgın şebeke suyu isale hattıydı. Konyada tamamlanan projeden sonra İller Bankasına taşeronluk yapmaya devam eden Arslan;

1970 - Yıllarında Odun, Kömür, briket tuğla, künk, menfez imalatı yapmaya başladı 4 senenin ardından eski işine dönerek,

1974 - İstanbul / Beşyüzevlerde Rıza Bilsen İnşaat'ın taşeronluğunu yapmaya başladı. beşyüz evlerde 76 kilometrelik iski isale projeyi tamamlayan  arslan,

1977 - de Denizli / Çardak'da devam etti.

1978 - uzun yıllar hizmet vermek üzere İstanbul / Habipler'de kendi iş yerini açtı, 1963 yılında dünyaya gelen 2.kuşağı devam ettirecek olan oğlu Mehmet Ali EFEK ile birlikte genç yaşlarda iş hayatına atılarak kömür satmaya devam etti nakliyecilikde yapan arslan ve oğlu alo fabrikası, şehir için nakliyeler yaptı ek iş olarak daha çok Mehmet Alinin ilgilendiği Su tesisatçılığını uzun yıllar devam ettirdi.

1986 - da askerden gelen Mehmet Ali fabrikalara depolar koyarak su satışı ve taşımacılığı yaptı

1995 - yılında ise Dalgıç Pompa Satış ve Servisleri yapmaya başlayan mehmet ali

2002 - yılında ilk sondaj makinasının imzasını attı ve yep yeni bir sektöre ilk adımlarını attı.

2003 - yılında ise dalgıç pompa servis işlerinde yatırımları büyüterek ilk vincinin imzalarını attı.

2009 - da ise 1250 metre kapasiteli Jeotermal Sondaj makinasının imzalarını atarak yatırımlarını 2 katına çıkarttı.2012 - yılında ise sektöre cevap verebilmek için vinç sektöründeki yatırımlarını arttırdı.

2014 - Firmamız olarak en büyük yatırırımımız olan yeni yerimize geçtik. 5.500m2 açık 700m2 kapalı alan yüksek depolama sunan yönetim binamızın temellerini attık.

2017 - Yeni ekipmanları filomuza dahil ettik. 30 tonluk hidrokon marka vinç ve 1000 metre kapasiteli yeni sondaj makinasına sahip olduk.

 

çalışmalarına, yatırımlarına ve hizmetlerine ara vermeden devam ederek Milyon Dolarlık yatırımları ile sektörde en büyük yatırımı yapan Mehmet Ali 550.000 metreyi aşmış su sondaj kuyuları binlerce referansı teknolojik ve üstün ekipmanları profesyonel ekibiyle trakya ve marmara bölgesinin en köklü şirketleri arasında yerini aldı.

BİZİM SONDAJ KURUMSAL

Su sondajında kalite ve güvenin sözde değil, işte lider firmayız!