Sondaj Nasıl Yapılır Animasyon

Sondaj nasıl yapılır animasyon bu konuyu animasyonlu şekilde anlatmak gerekirse ilk baş temelinden başlayalim. sondaj açmak için gerekenler; Sondaj makinesi, sondaj kompresörü, sondaj tijleri, sondaj borusu, sondaj köpüğü, sondaj açma matkabi, sondaj çekici, sondaj pimaşı

Sırasıyla..

1. Sondaj Makinası olmadan olmayacak bu makine sondaj açılacak konumun tam üzerine yanaştırılmalıdır. bunu yanaşabilmesi için 45m2 alan gerekmektedir.
2. Sondaj Komrepsörü bu makine ise sondaj makinasına bağlanarak sistemin çalışmasını sağlamakla yükümlüdür.
3. Sondaj tijleri sondaj makinasının delme ekipmanını döndürme haraketi ve havayı en alta tabancayı çalıştırmak için iletimi sağalayan borulardır.
4. sondaj borusu ise özel pvc yada demir borulardır bu borula sondajın sonunda kuyunun tabanına kadar indirilmek üzer hazır bekletilir. ve ödemeler sondajin techiz borununun indiği metre kadar hesaplanır.
5. Genel bilgi olarak sondaj köpüğü sondajı açarken kilit noktalardan biridir sondaj köpüğü kuyunun içinde kırılan malzemenın yukarıya yoğun bir şekilde çıkmasını sağlamaktadır. sondaj açma matkabı yada sondaj tabancası çekici ise sondaj kuyusunun en altında kompresörun bastığı hava ile çalışır.

 

Kuyu Sondaj?

Kuyu sondaj aynı terimlerdir fakat açma yöntemleri farklıdır.  artezyen kuyusu anlamınada gelmektedir. derin kuyu sondaj maliyeti yada sondaj kuyusu fiyatları almak isterseniz; Sondaj Nedir? daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Sondaj Kuyusu Ruhsatı?

Dsi (Devlet Su İşleri) Tarafında verilen bu ruhsatlar 2 aşamadan oluşur başvuru süreci firmamız tarafında takip edilir bu sondaj izni çıkma süresi ise 21 gün (3hafta) dır. daha detaylı bilgi için.

BİZİM SONDAJ BLOG

Su sondajında kalite ve güvenin sözde değil, işte lider firmayız!