Sondajla Su Çıkarma

Sondajla su çıkarma ve sondaj nedir, sondaj aşamaları, sondaj püf noktaları çok önemlidir. sondaj nasıl temizlenir, kuyu suyu nasıl çoğalır, killi topraktan su çıkarmı gibi aklınıza takılan hertürlü kuyular hakkında bilgiyi bizim sondajla bulabilirsiniz. Sondajla su çıkartma işlemi günümüzde bağ, bahçe, villa ve fabrikaların vazgeçilmez yöntemleridir. hadımköy gibi sondaj açma ihtiyacının çok olduğu fabrikalar ve çatalca gibi bağ, bahçe villa olan yerlerde sondaj açmak çok mantıklı bir yatırım olur. sondaj ihtiyacı olan suya ihtiyacı olan her kurumun, kişinin yada bireyin bu sondajı açtırması gerekmektedir. bahçelerinizi sulamak için şebeke suları kullanmak hem maliyetli hemde global bir zarara yol açar. aynı zamanda ağaçlarınızı klorlu su kurutmaktadır. sondaj ise mineral oranı çok olduğu için gerekli analizler yapıldıktan sondaj içilebilir olarak da kullanılabilir. sondajla su çıkartmak ilk başta maliyetli gelsede günlük su ihtiyacı çok olan yerlerde kendini çok kısa sürede amorti eden bir işlemdir. bu konuya ek olarak sondaj püf noktalarıda çok önemlidir. sondaj nasıl temizlenir, kuyu suyu nasıl çoğalır, killi topraktan su çıkarmı

 

Killi Topraktan Su Çıkarmı?

Killi topraklar genelde ne su tutar, nede suyu iletir. doğal bir su geçirmezlik tabakası olan kil genelde göletlerin oluşmasının, barajların zeminin temel malzemesidir. killi toprak örnek vermek gerekir ise çatalca örencik köyünde yoğundur ve 350 metre kadar gider. ama çatalca merkezde ise 100 metreden sonra killi tabaka yerini kalker(kireç taşı) tabakasına bırakır. bu sebepten dolayı killi tabakada su çıkabilir nasıl çıkar derseniz kil tabakasının arasında kalker tabakaları kesit şeklinde yada basit tabirle fay hattı şeklinde olur bu aralardan su alma ihtimali %70 tır. bu tabakaya denk gelme oranı yüksektir.

 

Kuyu Suyu Nasıl Çoğalır?

Eğer kuyu suyunuzun çoğalmasını istiyorsanız ilk baş suyun neden eksik geldiği yada yeterli olmadığı tespit edilmelidir. mesela dalgıç pompa motor yetersiz su basabilir yada zamanla aşınmış olabilir. Başka bir sorun ise sondajınızın verimi azalmış olabilir. bunu tespit ettikten sonra yeni bir dalgıç pompa takılabilir, yada kuyu temizliği yapılabilir. en sağlıklı çözüm ise kuyu temizliği yapılmasıdır.

 

BİZİM SONDAJ BLOG

Su sondajında kalite ve güvenin sözde değil, işte lider firmayız!